Osocze bogatopłytkowe wysoko skoncentrowane PROLO 30

Osocze bogatopłytkowe wysoko skoncentrowane PROLO 30 w naturalny sposób pobudza skórę do odbudowy. Warunkiem skutecznego zabiegu z użyciem osocza jest uzyskanie w procesie wirowania krwi dużej liczby płytek krwi, co stanowi gwarancję pokaźnego stężenia czynników wzrostu odpowiedzialnych za stymulację wytwarzania kolagenu i procesy odbudowy w skórze. Większą liczbę płytek krwi można uzyskać przygotowując preparat z większej objętości krwi. W dotychczas stosowanych zestawach objętość probówek wynosi jedynie 8-10 ml, natomiast zastosowanie kapsuły PROLO 30 pozwala na przygotowanie osocza z aż 30 ml krwi. Dzięki tak dużej objętości krwi uzyskuje się prawdziwe osocze bogatopłytkowe.

Kapsuła PROLO 30 została zaprojektowana do uzyskania i koncentracji wysoko skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego wykorzystywanego dla przyśpieszenia procesów regeneracyjnych. Ponadto, kapsuła posiada specjalną konstrukcję, która pozwala na podział osocza na frakcję bogato- i ubogopłytkową, czego nie można uzyskać w dotychczas stosowanych zwykłych probówkach. Dodatkową zaletą jest duża średnica kapsuły sprawiająca, że proces wirowania jest delikatniejszy, dzięki czemu płytki ulegają mniejszemu uszkodzeniu mechanicznemu. W celu potwierdzenia działania i skuteczności kapsuły PROLO 30 przeprowadzono badanie oceny mikroskopowej próbek osocza w porównaniu do krwi obwodowej. W osoczu PROLO 30 widoczne są płytki krwi o bardzo dobrej jakości i bardzo dużej liczbie. Przeprowadzona ocena mikroskopowa pozwala na potwierdzenie skuteczności działania kapsuły. Duża liczba płytek krwi w koncentracie gwarantuje duże stężenie czynników wzrostu, co zapewnia lepszy efekt zabiegu. Co zatem PROLO 30 zawiera 10 krotnie wyższe stężenie substancji zwanych czynnikami wzrostu (GF), które do tej pory było nieosiągalne przy wykorzystaniu tradycyjnej formy zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. Czynniki wzrostu przyspieszają wzrost komórek w organizmie, po uwolnieniu z płytek krwi, stymulują proliferację fibroblastów oraz tworzenie nowych naczyń włosowatych. Następstwem ich działania jest produkcja nowego kolagenu. Osocze bogatopłytkowe PROLO 30 możemy podawać w formie iniekcji podskórnej, mezoterapii lub w postaci maski.

WSKAZANIA
  • wiotka skóra pozbawiona kolorytu,
  • blizny
  • zapobieganie wypadaniu włosów,
Korzyści
  • poprawa gęstości i kolorytu skóry
  • poprawa kondycji włosów
  • redukcja blizn potrądzikowych
  • krótki okres rekonwalescencji

Efekty jednorazowego zabiegu PROLO 30 możemy porównać z efektami 3 zabiegów z wykorzystaniem zwykłych zestawów do osocza.

Zaleca ilość w ciągu roku od 1 do max 3 zabiegów.