Zabieg karboksyterapii, na czym polega?

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla za pomocą mikro nakłuć. Medyczne urządzenie Carboxytherapy™ Dual XT jest najnowszym i najbardziej precyzyjnym urządzenie do karboksyterapii na rynku, które ściśle kontroluje ilość i sposób wprowadzania gazu. Podanie dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń istniejących i zwiększenie przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy leczonego obszaru.
Terapia dwutlenkiem węgla z wykorzystaniem medycznego urządzenia Carboxytherapy™ Dual XT nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm. Jest w pełni bezpieczna i naturalna dla człowieka. CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Jest to terapia nieinwazyjna, nie wymaga znieczulenia miejscowego, dająca spektakularne efekty terapeutyczne. Przedawkowanie gazu jest niemożliwe – nadmiar CO2 po kilku minutach jest natychmiast wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem.

Skuteczność urządzenia Carboxytherapy™ Dual XT potwierdzona jest dziesiątkami badań klinicznych. Wykazały one, że iniekcje dwutlenku węgla wykonane CARBOXYTHERAPY DUAL XT® powodują natychmiastową indukcję czynników wzrostu CTGF – tkanki łącznej; FGF – fibroblastów; VEGF – śródbłonka naczyniowego oraz HIF-1 – czynnika indukowanego hipoksją.

WSKAZANIA:

Rewitalizacja skóry twarzy i ciała, zmarszczki – Redukcja do 56%
Poprzez precyzyjny podanie CO2 w zmarszczkę lub jej okolice dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o około 40%. Wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost tlenu i składników odżywczych. Najlepsze efekty widoczne są po 3-4 tygodniach. Odnowę można przeprowadzić na następujące okolice:

• twarz: wiotka skóra, kurze łapki, linie czoła, bruzdy nosowo-wargowe, drobne zmarszczki
• podbródek
• szyja i dekolt
• uda i pośladki
• kolana
• ramiona
• dłonie
• brzuch

Minimalna ilość zabiegów: 6 z częstotliwością co 14 dni

Zasinienia okolicy oczu, obrzęki okolicy oczu – Redukcja do 90%

Karboksyterapia to najskuteczniejszy zabieg redukujący cienie pod oczami. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach i utrzymują się przez długi czas. Po serii zabiegów skóra odzyskuje zdrowy odcień i świetlisty wygląd. Cienie pod oczami są najczęściej efektem zaburzenia krążenia krwi w tych okolicach. Iniekcja CO2 natychmiast powoduje zwiększenie ilości tlenu, poprawia krążenie limfatyczne. Prawidłowy przepływ tkankowy zapewnia rewitalizacje okolic oczu.

Ilość zabiegów: 4-12 częstotliwość co 10-14 dni

Wypadanie włosów – Redukcja do 77%

Wykorzystanie CO2 wpływa na miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i powstawanie nowych kapilar. Prowadzi to do odżywienia i dotlenienia tkanek, powodując wzrost macierzy i aktywowanie nowych mieszków włosowych. Efektem już po 10 zabiegach jest zmniejszenie wypadania, pobudzenie wzrostu nowych włosów, zagęszczenie i wzmocnienie.

Ilość zabiegów: 10-12 , częstotliwość co 10-14 dni.

Rozstępy, blizny – Redukcja do 96%

Efekty widoczne są już po 3 zabiegach. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę prowadzi do powstania nowych naczyń krwionośnych oraz wzmaga syntezę kolagenu. Następuje przebudowa tkanki bliznowej, prowadząc do poprawienia ukrwienia i wyrównania rozwarstwionych warstw skóry, poprawiając jej wygląd. Procesy naprawcze działają zarówno w przypadku rozstępów i blizn świeżych (różowych) jak i starych.

Ilość zabiegów: 4-6 częstotliwość co 14 dni

Cellulit – Redukcja do 91%

Osiągane efekty przy użyciu Carboxytherapy™ Dual XT są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień i wzmożonego drenażu limfatycznego.
Ilość zabiegów: 6-10 częstotliwość co 7-14 dni.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – Redukcja do 74%

Wysoce skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, zarówno lokalnie zdeponowanej, jak i na większych obszarach. Wprowadzenie CO2 pod skórę wywołuje uraz ciśnieniowy i osłabienie ścian adiopocytów. Ponadto dochodzi do obniżenia pH i tym samym ulegają uszkodzeniu błony komórek tłuszczowych. Dzięki temu w tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy a w efekcie zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej. CO2 pod skórą częściowo zamienia się w kwas węglowy odpowiedzialny za rozpuszczanie komórek tłuszczowych.

Łuszczyca – Redukcja do 55%

Iniekcja CO2 reguluję niedoczynną gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. W wyniku poszerzenia i udrożnienia istniejących naczyń krwionośnych oraz tworzenia się nowych kapilar następuje odżywienie i dotlenienie obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • choroby z autoagresją,
  • stany zapalne skóry,
  • zakażenia grzybicze,
  • opryszczka aktywna miejscowa,
  • niewydolności narządowe,
  • choroby serca,
  • zakrzepowe zapalenie żył.